Jubileusz 45 lecia

Moi Drodzy, ten rok jest dla nas rokiem szczególnym. Obchodzimy dwa jubileusze: 45-lecie powstania Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej oraz 5-lecie od naszej reaktywacji. Nie pozostaje nam nic innego jak sprężyć się i wydać uroczysty koncert! Ustaliliśmy, że odbędzie się 23 października o godz. 18.00 w Kutnowskim Domu Kultury. Zamierzamy również zorganizować spotkanie dla wszystkich obecnych i byłych członków zespołu. Prosimy o zgłaszanie się drogą mailową lub telefonicznie w celu rezerwacji miejsc na obie imprezy. Zarząd ZPiTZK

OPP

OPP
OPP

Partnerzy

Vester

Urząd Miasta Kutno

Polfarmex S.A.

Kutnowski Dom Kultury

ekutno - portal miasta Kutno

Starostwo Powiatowe w Kutnie

Powiatowe Życie Kutna

Kurier Powiatu

Kancelaria Adwokacka Dariusz Bednarek

Ośrodek Kultury Gminy Kutno

Agencja Rozwoju Regionu Kutnowskiego

Miklas - tartak

Opus

PLANTICO

Kwiaciarnia Jaśmin

EMKON

Certyfikat C.I.O.F.F.

Osiągnięcia

Z najwyższą dumą informuję, że nasz występ jasełek „Wesoła nowina” opartych na Betlejem polskim zapowiedział słynny polski bas, pan Kazimierz Kowalski, który ma swój program nadawany w Programie I Polskiego Radia. Zapowiedź poprzedzona była fragmentem arii w wykonaniu Pani Aleksandry Wiwały, która zajęła się opracowaniem chóralnym części kolęd. Widowisko odbędzie się 20 i 29 grudnia br. oraz 6 stycznia w Centrum Teatru, Muzyki i Tańca w Kutnie. Zadanie zostało wykonane w ramach zadania publicznego dofinansowanego przez Miasto Kutno.

W dniach 5-9.10.2012r. braliśmy udział w XIII Międzynarodowym Festiwalu Spółdzielczych Zespołów Artystycznych "Tęcza Polska" w Polanicy Zdroju. Jest to największa i najpiękniejsza impreza ruchu spółdzielczego, w której corocznie bierze udział ok. 30 zespołów z kraju i z zagranicy (m.in. z Białorusi, Litwy, Łotwy, Rumunii, Rosji, Słowacji, Węgier). Odnieśliśmy ogromny sukces zdobywając I miejsce.

Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej wrócił z 35 Międzynarodowego Jarmarku Folkloru, odbywanego w Węgorzewie w dniach 3-5.08.2012r. - bogatszy o Nagrodę Publiczności „Wypasiony Jelonek”. Była to jedyna nagroda przyznawana dla zespołów spoza województwa warmińsko - mazurskiego. Dumą napawa nas, że nagroda została przyznana nam za nasz kutnowski obrazek pt. „Na kutnowskich łąkach muzykanty grają”. Organizowana przez Muzeum Kultury Ludowej impreza jest trzydniowym największym spotkaniem ze sztuką ludową w północno-wschodniej Polsce, podczas której odbywa się kiermasz sztuki ludowej, pokazy rzemiosł dawnych oraz występy zespołów folklorystycznych. W tegorocznej imprezie występowały grupy z Polski, Litwy, Białorusi, Ukrainy, Rosji, Turcji i Rumunii. Impreza nagrywana była przez Telewizję Polską oddział w Olsztynie i Polskie Radio Olsztyn. Wyjazd był możliwy dzięki wydatnemu wsparciu firmy Tomtex Trading Sp. z o.o..

W dniach 23 – 30 czerwca 2012r., dzięki dofinansowaniu Prezydenta Miasta Kutno, Zarządu Powiatu Kutnowskiego, wsparciu firm Polfarmex i Vester, Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej uczestniczył w III Międzynarodowym Festiwalu Tańca Ludowego „Alegria” w Hiszpanii. Festiwal zgromadził 34 zespoły z 15 krajów świata: Bułgarii, Estonii, Łotwy, Litwy, Maroka, Kazachstanu, Meksyku, Ukrainy, Turcji, Indonezji, Polski, Rumunii, Rosji, Serbii i Słowacji. Każda grupa mogła się trzykrotnie zaprezentować się przed wielonarodową publicznością. Nasz zespół wykonał Suitę krakowską oraz dwukrotnie „Na kutnowskich łąkach muzykanty grają”. Nasze występy oraz prezentacja uliczna przyjęte były z wielkim aplauzem. Szczególnie podobały się wyrwasowe solówki . Po jednym z występów spotkała nas prawdziwa przyjemność. Doszły do nas dwie panie – Polki, które 50 lat temu zamieszkały w Anglii oraz małżeństwo Polaków mieszkających w okolicy Calella od 6 lat. Panie pięknie mówiły w ojczystym języku, a para narzekała na brak kontaktu z językiem polskim, bo coraz mniej naszych rodaków przebywa w Hiszpanii. Długo rozmawialiśmy i zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia. Miejscowość Calella znajduje się w Katalonii na wybrzeżu Costa Maresme, zaledwie 50 km na północ od Barcelony . Wspaniała, ponad dwukilometrowa plaża z białym piaskiem, krystalicznie czysta woda sprawiają, że Calella zaliczana jest do najlepszych miejscowości wczasowych w Hiszpanii. Dzięki przewoźnikowi, firmie „Rozmarynowicz”, mogliśmy pojechać do Barcelony, by odwiedzić katedrę Templo Expiatorio de la Sagrada Familia zaprojektowaną przez hiszpańskiego architekta Antonio Gaudiego, port morski i znajdujący się w pobliżu 60-metrowy pomnik Kolumba. Mieliśmy także okazję do pospacerowania po pobliskim deptaku i skosztować wyśmienitej sangrii. Do Kutna wróciliśmy opaleni, zadowoleni , zintegrowani i pełni zapału do dalszej pracy.

21-22.01.2012r. - Wzięliśmy udział w 12 Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek pod hasłem "Nasze wieczne kolędowanie" w Niepokalanowie. Zdobyliśmy główną nagrodę wraz z pieniężną gratyfikacją.

07.01.2012r. - Po wcześniejszych kwalifikacjach wojewódzkich wystąpiliśmy na Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. Ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie. To jeden z największych tego typu festiwali w Polsce. Zdobyliśmy drugie miejsce oraz nagrodę pieniężną w kategorii Zespoły Regionalne.

12.12.2011r. - Wzięliśmy udział w eliminacjach do Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. Ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie. Eliminacje wojewódzkie odbyły się w Łodzi w ŁDK. Wystąpiliśmy w kategorii chór i solista. Zdobyliśmy kwalifikację do ogólnopolskich przesłuchań, które odbędą się w dniach 5-8 stycznia w Będzinie.19.11.2011r. - Wystąpiliśmy na VIII Przeglądzie Zespołów Folklorystycznych im Św. Andrzeja w Debrznie na Pomorzu. Zdobyliśmy Grand Prix w kat. zespołów pieśni i tańca, nagrodę publiczności, a także - Marek Tomaszewski - I nagrodę w kat. solista.link do XIII Festiwalu Tęcza Polska w Polanicy Zdroju
Wygenerowano w sekund: 0.05
483,064 Unikalnych wizyt